Usuwanie negatywnych opinii Google

Negatywne opinie Google psują ogólną ocenę i reputację Twojego biznesu? Przeczuwasz, że nieuczciwa konkurencja celowo używa fałszywych opinii, aby pogrążyć Twoją firmę? Jeśli interesuje Cię usuwanie opinii Google, koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Wyjaśniamy w nim, czy można usunąć negatywne opinie, jak to zrobić oraz jak poradzić sobie ze związanymi z tym problemami.

Jak usunąć negatywne opinie z Google?

Negatywne opinie, szczególnie te bezpodstawne, mogą generować spore problemy dla przedsiębiorców. Niestety właściciel wizytówki Google nie ma możliwości całkowicie swobodnego zarządzania opiniami i ocenami. Możesz odpowiadać na recenzje dotyczące Twojej firmy lub zgłosić prośbę o usunięcie negatywnej opinii Google. Usuwanie opinii ma zastosowanie tylko w przypadku tych wypowiedzi, które naruszają zasady Google. Co ważne, jeśli w Mapach Google otrzymasz po prostu negatywną opinię, która Ci się nie podoba, prawdopodobnie jej usunięcie nie będzie możliwe. Google nie angażuje się w spory pomiędzy klientami i firmami dotyczące faktów i nie decyduje o tym, kto ma rację w danej sprawie.

Jakie są warunki usunięcia negatywnych opinii z wizytówki Google?

Jako właściciel firmy masz możliwość usunięcia negatywnej opinii z wizytówki Google Maps, ale tylko pod pewnymi warunkami. Przede wszystkim można usunąć opinie Google, które są niezgodne z regulaminem. Co to dokładnie oznacza? Niedozwolone są np. opinie:

- fałszywe, publikowane wyłącznie w celu podwyższenia lub obniżenia oceny;

- szerzące nienawiść, zawierające groźby lub służące do nękania;

- zawierające obraźliwe treści lub takie o charakterze jednoznacznie seksualnym;

- zawierające linki prowadzące do wirusów, trojanów, uszkodzonych plików i innych szkodliwych elementów;

- naruszające prawa autorskie lub własność intelektualną innych osób;

- fałszujące informacje dotyczące tożsamości komentującego lub jego relacji z inną osobą;

- zawierające treści reklamowe (np. reklamę innego biznesu);

- naruszające inne obowiązujące przepisy i prawa.

Jeśli negatywne opinie na Twoim profilu można zaliczyć do dowolnej z tych kategorii, masz szanse na ich usunięcie. Wystarczy dokonać odpowiedniego zgłoszenia i czekać. Jeśli Google nie usunie zgłoszonej opinii przez kilka dni po jej zgłoszeniu to znaczy, że opinia ta już pozostanie i Google nie usunie tej zapewne negatywnej opinii.

Jak zgłosić prośbę o usunięcie negatywnej opinii z wizytówki?

Zgłoszenie naruszenia zasad dotyczących publikacji opinii w Google. Nie jest bardzo skomplikowane. Można to zrobić na kilka sposobów – poprzez konto Google Moja Firma, Mapy Google, a także wyszukiwarkę.

Prośba o usunięcie opinii na koncie Google Moja Firma

Jeśli masz konto Google Moja Firma, masz dostęp do narzędzia do zarządzania opiniami. Wystarczy je otworzyć, aby uzyskać dostęp do wszystkich opinii dotyczących Twojej firmy i możliwości ich usunięcia. Wystarczy po zalogowaniu wybrać swoją firmę, a następnie opcję "zgłoś nową opinię do usunięcia". Przy wybranej opinii należy nacisnąć przycisk "zgłoś", a w nowej karcie wskazać jej kategorię zgodnie z regulaminem Google. Narzędzie daje też podgląd zgłoszeń i pozwala monitorować ich stan oraz składać odwołania.

Prośba o usunięcie opinii w Mapach Google

Prośbę o usunięcie opinii można też złożyć bezpośrednio z Google Maps. Wystarczy wejść w Mapy Google i przejść do profilu firmy. Znajdziesz w nim zakładkę "Opinie". Następnie wystarczy odszukać negatywną opinię, którą chcesz zgłosić i kliknąć "więcej" (trzy ustawione pionowo kropki w prawym górnym rogu danej opinii), i wybrać opcję "zgłoś naruszenie zasad". Możesz też zgłosić użytkownika, wybierając jego profil i odnajdując opcję "zgłoś profil".

A może wystarczy usunąć konto?

Usunięcie konta nie jest odpowiednim rozwiązaniem, jeśli doskwierają Ci negatywne opinie Google. Po pierwsze, jeśli to zrobisz, dostęp do informacji o Twoim biznesie będzie utrudniony. Co więcej Google zabezpiecza się przed celowym usuwaniem konta dla oczyszczenia opinii czego efektem jest sytuacja, że opinie i tak pozostaną ma wizytówka nie będzie już zweryfikowana. Ponadto Google nie daje możliwości całkowitego usunięcia informacji o firmie (chyba że nigdy nie istniała lub ma nieprawidłowy adres). Stracisz jedynie możliwość zarządzania swoim profilem, w tym np. odpowiadania na opinie użytkowników.

Usuwanie negatywnych opinii Google

Masz problem z nieprzychylnymi opiniami i obniżaniem oceny Twojego biznesu? Kup usuwanie opinii Google w Good Opinion. Jako profesjonaliści postaramy się o usunięcie wszystkich negatywnych opinii, które naruszają zasady Google a jeśli to będzie niemożliwe to zrobimy tak by wszystkie negatywne opinie były bardzo nisko, będąc w ten sposób niewidocznymi w myśl zasady, że każdy patrzy na średnią i na to co znajduje się na samej górze. Możemy również zadbać o zniwelowanie nieprzyjemnych komentarzy oraz efektu, jaki mają na ogólną ocenę Twojej firmy – np. poprzez publikację wiarygodnych pozytywnych opinii z realnych, zweryfikowanych kont Google. Dzięki temu każda negatywna opinia będzie miała znacznie mniejszy wpływ na średnią ocen i postrzeganie Twojego biznesu. W ramach naszej działalności proponujemy także monitorowanie aktywności w Twojej wizytówce Google i szybkie reagowanie na każdy negatywny komentarz.

Szukasz kompleksowego wsparcia wizerunkowego dla swojego biznesu? Chcesz, aby Twoja wizytówka Google pomagała Ci w zdobywaniu nowych klientów? Zapraszamy do kontaktu!

Umów się na rozmowę z naszym specjalistą i poznaj rozwiązania dopasowane dla Twojej firmy!

W dzisiejszym konkurencyjnym rynku, reputacja firmy ma kluczowe znaczenie dla przyciągania i utrzymania klientów. Każda gwiazdka w ocenie odzwierciedla doświadczenie klienta, wpływając na postrzeganie firmy. Dlatego konsekwentna dbałość o jakość, uczciwość, obsługę klienta i pozytywne doświadczenia jest nieodzowna, ponieważ opinie kształtują wizerunek firmy, a szybko rozprzestrzeniające się informacje w erze internetu mogą mieć długotrwały wpływ na jej sukces.
Zadbaj o sukces swojej firmy w internecie.

Wypełnij formularz

Po wypełnieniu poniższego formularza, skontaktujemy się z Tobą, aby umówić rozmowę z ekspertem, w dogodnym dla obu stron terminie.

    © 2023 Opinie Google Maps, usuwanie negatywnych i wymiana - Wizytówki, Mapy, Play